2...1... Zaczynamy sezon!

Zapowiedź 1 kolejki IV Ligi:

Victoria Sulejówek - Wilga Garwolin 15 sierpnia 18:00

W Victorii doszło do sporych zmian kadrowych, ale o nich jutro pojawi się oddzielna informacja. Wilga przed sezonem dokonała jednego solidnego wzmocnienia pozyskała zawodnika Pogoni Siedlce Roberta Kwiatkowskiego. W sparingach drużyna Wilgi prezentowała się przeciętnie przegrywając między innymi z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Mecz z drużyną Garwolina powinien być bardzo emocjonujący gdyż z tą drużyną mamy nie wyrównane rachunki za poprzedni sezon w którym to najpierw prowadząc 3:0 u siebie zremisowaliśmy 3:3 a na wyjeździe prowadząc najpierw 1:0 a potem 2:1 przegraliśmy 2:4 kończąc spotkanie w 8. Pierwsze spotkanie nowego sezony to idealny moment na wyrównanie rachunków i pokazanie kto z tych dwóch drużyn jest lepszy.

Typ: Victoria Sulejówek

Hutnik Warszawa - Mazowsze Grójec 15 sierpnia 11:00

Hutnik zmiażdżył swoją grupę LO i bez problemu awansował do IV Ligi. Drużyna z Bielan na pewno jest solidną ekipę powinna zająć miejsce w górnej połowie tabeli ale chyba nie włączy się w walkę o awans. W Mazowszu doszło do sporych zmian kadrowych, ale nie widać wśród nich jakiś naprawdę wielkich wzmocnień.

Nasz typ: Hutnik Warszawa

Zwolenianka Zwoleń - Orzeł Wierzbica 17 sierpnia 17:30

Zwolenianka to beniaminek z okręgu radomskiego po awansie wywalczonym w dosyć przeciętnym stylu zespół został prawie nie zmieniony co może nie wystarczyć na utrzymanie w IV lidze. Orzeł w przerwie dosyć poważnie się osłabił odszedł między innymi jeden z najlepszych strzelców całej ligi Przemysław Śliwiński. Ale w sparingach poczynania zawodników z Wierzbicy wyglądały całkiem przyzwoicie, wygrali nawet bardzo prestiżowy w okręgu Radomskim turniej Zyko-Dróg.

Nasz typ: remis

KS Raszyn - Energia Kozienice 15 sierpnia 15:00

Drużyna z Raszyna awansowała z Warszawskiej Ligi Okręgowej. Przed sezonem przyszło kilku nowych zawodników m.in. były piłkarz Victorii a ostatnio GKP Targówek Sebastian Żółkowski. Z klubem pożegnało się za to dwóch niesamowicie doświadczonych zawodników Marcin Korkuć ,który zakończył karierę i Michał Pulkowski który został II trenerem Cracovii Kraków. Energia od kilku sezonów jest upatrywana jako faworyt do awansu i za każdym razem zawodzi. Ale myślimy że jest to drużyna lepsza od gospodarzy i nie powinna mieć problemów z wygraniem tego meczu.

Typ: Energia Kozienice

Okęcie Warszawa - Znicz II Pruszków 16 sierpnia 11:00

Okęcie jest w fatalnej sytuacji finansowej i kadrowej. Z drużyną pożegnało się wielu zawodników a wśród nich jest Adrian Wiercioch i prawdopodobnie Rafał Gajowniczek, bez których Lotnicy w poprzednim sezonie nie istnieli. Znicz za to postanowił oprzeć swoją drużynę na graczach z rocznika 96, czy okaże się to słuszną decyzją? Okaże się po rundzie jesiennej ale na Okęcie powinno to wystarczyć.

Typ: Znicz II Pruszków

KS Konstancin - Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 16 sierpnia 17:30 Hit kolejki

Rewelacja poprzedniego sezonu Ożarowianka Ożarów Mazowiecki zagra z beniaminkiem rozgrywek, który jest jednocześnie typowany na jednego z ich faworytów. Zespół ten mocno się wzmocnił, pozyskując Adriana Wierciocha z Okęcia, graczy z III ligi a być może trafi tu jeszcze jeden z najlepszych strzelców IV ligi z poprzedniego sezonu, zawodnik Okęcia Rafał Gajowniczek. Mimo wszystko wyniki sparingów zespołu z Konstancina nie były rewelacyjne i nie napawają optymizmem.

Typ: Remis

Szydłowianka Szydłowiec - Żyrardowianka Żyrardów 15 sierpnia 17:00

Szydłowianka rozpoczyna kolejny sezon w prawie nie zmienionym składzie, który nie jest raczej skład na miarę awansu ale na pewno jest bardzo solidny jak na IV Ligę. Żyrardowianka z kolei po spadku z III Ligi kompletnie się posypała, odeszli prawie wszyscy najważniejsi zawodnicy a na ich miejsce przyszli nowi. Dlatego na początku sezonu w drużynie Żyrardowianki powinien być widoczny brak zgrania, w zetknięciu z Szydłowianką może to się zakończyć nie korzystnie dla gości.

Typ: Szydłowianka Szydłowiec

Oskar Przysucha - Mazur Karczew 15 sierpnia 17:00

W przerwie letniej w Oskarze doszło do sporych zmian kadrowych, najlepsi zawodnicy znaleźli kluby w wyższych ligach, na ich miejsce przyszli nowi zawodnicy, czy będą wzmocnieniem okaże się po rundzie jesiennej. Mazur spadł z III ligi bardzo słabym stylu, W rundzie wiosennej zdobywając zaledwie 1 punkt! W przerwie letniej zatrudniono trenera Łukasza Stasiuka, który dawniej występował w barwach Victorii i jemu powierzono misję budowania drużyny od nowa. W sparingach Mazur wyglądał słabo, a jak będzie w lidze? Tego nie wiemy? Ale wiemy że Oskar u siebie jest niesamowicie groźny.

Typ: Oskar Przysucha

Mszczonowianka Mszczonów - Sparta Jazgarzew 15 sierpnia 13:30

Gospodarze w poprzednim sezonie zajęli drugie miejsce, awans przegrywając dopiero w ostatnim meczu z Pogonią II Siedlce, i z tego powodu w klubie doszło do sporych zmian, pożegnano się ze starym trenerem i siedmioma zawodnikami, nowym trenerem został Tomasz Feliksiak. W Sparcie w porównaniu z poprzednim udanym sezonem doszło do niewielkich zmian. Nowym zawodnikiem został znany z występów w Victorii Maciej Mąka.

Nasz typ: Remis

Już jutro zaprezentujemy nowych zawodników Victorii!