3...2...1... Zaczynamy Sezon! - Liga Okręgowa

3...2...1... Zaczynamy Sezon! - Liga Okręgowa

Sezon w IV Lidze i LO startuje już w piątek 15 sierpnia dlatego postanowiliśmy przygotować 3 częściową zapowiedź składającą się z:

1) Przedstawienie rywala - Dolcan II Ząbki i Zapowiedź I kolejki LO

2) Przedstawienie rywala - Wilga Garwolin i Zapowiedź I kolejki IV Ligi (ukaże się dziś wieczorem)

3) Prezentacja Victorii - Kadra I i II drużyny + kilka słów o nowych zawodnikach (ukaże się jutro)

Tak więc zaczynamy

Victoria II Sulejówek - Dolcan II Ząbki

Dolcan rozpoczyna swój 10 sezon z rzędu w LO. Poprzedni sezon drużyna z Ząbek zakończyła na 3 miejscu zdobywając w 30 meczach 57 punktów i dając się wyprzedzić jedynie dwóm warszawskim drużynom, które od tego sezonu będą występować w IV Lidze czyli Hutnikowi i Olimpii. O rezerwach Dolcanuwiadomo stosunkowo nie wiele, ciężko odszukać jakiekolwiek informacje o składzie i strzelcach z poprzedniego sezonu. Mimo wszystko z informacji, które udało nam się zdobyć możemy, powiedzieć że jest to drużyna oparta na zawodnikach z roczników 94, 95 i96, zdarza się że jest również wspierana przez rezerwowych zawodników z pierwszej drużyny. Dolcan nie ma też żadnego "super snajpera" a ciężar strzelania bramek rozkłada się na wielu zawodników. W barwach Ząbkowian występuje dwóch byłych zawodników Victorii Damian Kucharski i Bartłomiej Sosnówka.

Victoria to beniaminek LO, który bez problemów awansował z II grupy A Klasy. Druga drużyna oparta jest na wychowankach, którzy wspierani są zawodnikami, którzy nie łapią się w I drużynie. W meczu z Dolcanem II to wsparcie będzie niewielkie gdyż pierwsza drużyna rozgrywa swoje spotkania tego samego dnia o 18:00 i dlatego nikt z 18-meczowej powołanej na IV Ligę w tym meczu nie zagra. Mimo wszystko atut własnego boiska przemawia na korzyść Victorii i dlatego zwycięzcą tego spotkania powinni zostać gospodarze  

Nasz typ na to spotkanie: Victoria II Sulejówek

Pozostałe spotkania: 

Bór Regut - Dąb Wieliszew 15 sierpnia 13:00

Spotkanie beniaminka z zespołem, który w poprzednim sezonie do ostatniej kolejki walczył o utrzymanie. Poziom obu drużyn wydaje się być bardzo wyrównany, dlatego ciężko wskazać faworyta w tym spotkaniu ale wydaje się że to Bór mając przewagę własnego boiska wygra to spotkanie.

Typ: Bór Regut 

Legion Warszawa - Drukarz Warszawa 15 sierpnia 11:00 

Legion zakończył poprzedni sezon na miejscu 9, a Drukarz to spadkowicz z IV Ligi. Nie mamy informacji na temat sparingów Legionu ale wiemy, że w okresie przygotowawczym Drukarz prezentował się bardzo dobrze wygrywając z występującymi w IV Lidze KS Konstancin, Mazurem Karczew, Mazovią Mińsk Mazowiecki i KS-em Raszyn a także remisując z Victorią Sulejówek. Celem Drukarza jest powrót do IV Ligi i ten mecz powinien być pierwszym krokiem w kierunku osiągnięcia tego celu. 

Typ: Drukarz Warszawa

PKS Radość - Grom Lipowo 15 sierpnia 11:00

PKS po kompromitującym sezonie w IV Lidze w którym nie wygrał ani jednego spotkania wraca do Ligi Okręgowej. W pierwszym spotkaniu po powrocie zmierzy się z Gromem Lipowo, dla którego poprzedni sezon był fatalny i tylko dzięki po sezonowym rozstrzygnięciom pozostali w LO

Typ: Remis 

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Legionovia II Legionowo 16 sierpnia 18:30

Świt awansował z I grupy A Klasy z drugiego miejsca, tracąc aż 13 punktów do 1 Mewy Krubin i wyprzedzając zaledwie o 1 punkt 3 Błyskawicę. Legionovia poprzedni sezon skończyła na bezpiecznym 7 miejscu. Przez co Legionovia mogłaby się wydawać faworytem ale mając na uwadze to, że pierwsza drużyna Legionovii gra mecz w tym samym terminie co to spotkanie a pierwsza drużyna Świtu gra mecz na swoim boisku o 16 to wszyscy rezerwowi będą mogli spokojnie zostać na spotkanie rezerw. 

Typ: Świt NDM II

Józefovia Józefów - Vulcan Wólka Mlądzka (Otwock) 16 sierpnia 17:00

Derby powiatu Otwockiego. Józefovia to spadkowicz z IV Ligi a Vulcan w poprzednim sezonie zajął IV miejsce. Gospodarze są w rozsypce gdy najpierw po rundzie jesiennej odeszła większość podstawowych zawodników, a Ci którzy jeszcze zostali odeszli po zakończeniu sezonu. Teraz drużyna jest w fazie budowy od nowa. Vulcan za to jest drużyną spokojnie budowaną na niezłych zawodnikach jak na poziom LO. Dlatego faworytem tego spotkania będą goście. 

Typ: Vulcan Wólka Mlądzka (Otwock)

Sokół Serock - ŁKS Łochów 15 sierpnia 11:00

Sokół Serock to solidny średniak Ligi Okręgowej utrzymujący się w niej nieprzerwanie przez ostatnie 10 sezonów.  ŁKS Łochów również ma duże doświadczenie na poziomie okręgówki, a w ostatnim sezonie zajęli wysokie 3 miejsce ale było to w okręgówce siedleckiej, która według wielu osób jest dużo słabsza niż okręgówka warszawska, drużyna ŁKS Łochów swoją postawą w tym sezonie pokaże czy jest to aż tak wielka różnica, ale w tym meczu murowanym faworytem są gospodarze. 

Typ: Sokół Serock 

Bóbr Tłuszcz - Mewa Krubin 17 sierpnia 17:00 Hit Kolejki

Drużyna Bobra w poprzednim sezonie zajęła 5 miejsce w rozgrywkach LO. Mewa Krubin w cuglach wygrała rozgrywki A-klasy i bez problemu awansowała o klasę wyżej. Drużyna Mewy może być taką rewelacją rozgrywek jak w poprzednim sezonie był Vulcan. Uwagi temu spotkaniu nadaje również fakt, że Mewa po raz ostatni na wyjeździe przegrała w sezonie 2012/2013!  W tym meczu będziemy również świadkami pojedynku ataku z obroną, Bóbr w poprzednim sezonie stracił tylko 36 bramek co było 3 wynikiem w całej lidze zaś Mewa strzeliła w 25 meczach A-klasy 88 bramek co daje ponad 3,5 bramki na mecz! Czy ofensywa Mewy znajdzie sposób na defensywę Bobra? Czy ambitni Tłuszczanie przerwą świetną serię Mewy? Przekonamy się w niedzielę wieczorem!   

Typ: remis 

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości